Taşındıktan sonra okul nakli nasıl yapılır? Taşınma sonrası okul nakli nasıl yapılır? Evinizi taşıdınız ve taşınma işleminin ardından okul nakli nasıl alınır sizler için araştırdık. Faydalı ve pratik bilgiler sunduk, iyi okumalar dileriz.

Taşındıktan Sonra Okul Nakli Nasıl Yapılır?

Taşındıktan sonra okul nakli nasıl yapılır? Aceleyle taşınıyorsanız, eğitiminizin kesintiye uğramaması ve çocuklarınızın yeni okula bir an önce alışması için nakil sürecini bir an önce tamamlamanız gerekmektedir. Eğitim geçmişinize bağlı olarak sadece birkaç adımda kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Taşındıktan sonra okul nakli nasıl yapılır
Taşındıktan sonra okul nakli nasıl yapılır

Taşındıktan sonra okul nakli nasıl yapılır hangi yollar izlenmelidir? Uyum sağlamış alanı terk etmek ve yeni ortama alışmak genellikle zaman alır. Ancak ortama alışmaktan daha önemli olan şey, hareket halindeyken yapmanız gereken işlerin olabildiğince çabuk yapılmasıdır. Aktarma, adres değiştiğinde yapılması gereken işin odak noktasıdır. Okul geçişleri ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde farklı şekillerde gerçekleştirilir.

İlkokul Ve Ortaokul Nakil İşlemi

Bir nakil hakkında bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri, nakil işleminin ilkokul ve ortaokul adresine göre yapılmasıdır. Her okulun belirli bir alanı ve alanı kapsayan bir kayıt alanı vardır. Taşınma işlemi gerçekleştikten sonra çocuklar kayıt alanında yeni adresinin belirtildiği okula nakledilecektir. Nakil işlemine devam edebilmek için öncelikle yeni adresinizi Nüfus Müdürlüğü’ne bildirmeniz gerekmektedir.

Yeni taşınan dairede kimse yaşamıyorsa, bu işlemin tamamlanması için yeni adres doğrudan Merkez Nüfus Kayıt Bürosuna verilecektir. Adresinizi internet üzerinden de e-devlet sistemi üzerinden bildirebilirsiniz. Ancak, daha önce yeni bir evde ikamet ettiyseniz, yeni adresinizi kaydederken daha önce Nüfus Bürosunda oturduğunuzu bildiren kişinin yanında bulunmanız gerekecektir.

Adres değişikliği işlemi resmi olarak tamamlandıktan sonra Merkezi Nüfus Yönetim Sistemi’nden (MERNIS) alınan adres bilgileri doğrudan e-okul sistemine aktarılacaktır. Son adım olarak, ebeveynler çocuğunuzun kimliğini doğrulayacak ve kayıt alanında bu adrese sahip bir okula başvurmak için bir okul değiştirme prosedürü gerçekleştirecektir.  

Lise İçin Nakil İşlemi Nasıldır?

Liseye geçiş prosedürü ilkokul ve ortaokuldan biraz farklıdır. Bunun nedeni, liselerin puan sırasına göre belirli sayıda öğrenci kabul etmesidir. Hesaplanan notlar, 8. sınıf ortak sınav notları ve 5. 6. ve 7. sınıflarda ortalama ders notlarına dayanmaktadır. Bu puanlar nakil sürecini de etkiler, bu nedenle ilk tahkim aşamasında elde edilen adalet daha sonra bozulmaz. Bir ilköğretim okulu öğrencisini taşındıktan sonra yeni bir okula nakletmek için, öncelikle yeni adresinizin ve okulun temel notunun etrafındaki ücretsiz gramer okulu heyetini kontrol etmelisiniz.

Bu anketler sonucunda tüm koşulları sağlayan öğrenciler seçilecektir.  Geçiş yapmak için bir lise seçerken, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi gibi farklı kolej türleri arasında önceki sonuçlar ve okul atamaları makul olduğu sürece geçiş yapılabilir. Farklı spor salonları için nakil prosedürleri 10. Dersin sonunda yapılabilir.

Puanlar ve okul kontenjanları mevcut ve uygunsa, aynı tür spor salonu 11. sınıfın sonuna kadar terfi ettirilebilir. Lise öğrencilerinin başka bir okula yatay geçiş yapabilmeleri için velilerin önceden adreslerini bildirmeleri ve yatay geçiş başvurusu için doğrudan okula gitmeleri gerekmektedir.

POPÜLER HİZMETLERİMİZ

Okullar Arası Nakil Nasıl Yapılır?

Taşındıktan sonra okul nakli nasıl yapılır? Nakille ve geçişler, haftalık ise her haftanın veya aylık ise her ayın ilk iş gününden son iş gününe kadar velileri tarafından mesai saatleri içinde, dilekçe ile veya e-devlet üzerinden öğrencinin öğrenim gördüğü okul yönetimine iletilir.

Nakil Kabulü İşlemi Nasıldır?

Yükselme başvurusu,  öğrencinin kayıtlı olduğu okul müdürü tarafından veli veya vasisinin başvurusu üzerine yapılır. Diğer okullardan okulunuza yapılan nakil talepleri değerlendirilecektir. Nakil onaylanacak veya reddedilecektir. “Ders durumu listeleme” kabulden önce yapılmalıdır.

Okul Nakli Onaylandıktan Sonra Ne Yapılır?

T.C Kayıtlı okul transferi onayladığında, hedef okulun nakil onay ekranında görüntülenecektir. Bu ekrana yeni okul için gerekli olan sınıf/bacak ve öğrenci numarası ile yatay geçiş yapılacak okuldaki yeni öğrenci girilecektir.

Taşınma öncesi ve sonrası profesyonel nakliye hizmetleri sunan Evdiz Evden Eve Nakliyat şirketimiz 7/24 taşınmanız için pratik bilgiler sunar Bu kapsamda Nakliyat Blog sayfamızı takipte kalın. Taşındıktan Sonra Okul Nakli Nasıl Yapılır? hakkında ayrıntılı bilgi sunduk. İstanbul sigortalı nakliyat sözleşmesi ile İstanbul asansörlü nakliyat araçlarımız ile dilediğiniz yere eşyalarınızı taşıyalım.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5. İnceleme: 1650

Etiketler:

En İyi Taşındıktan Sonra Okul Nakli Nasıl Yapılır? Firması

En uygun Taşındıktan Sonra Okul Nakli Nasıl Yapılır? fiyatları ile ucuz fiyatlarla taşın.

Fiyat Teklifi Al