İstanbul’da yaşanacak en güzel yerler listesi İstanbul’un yaşanacak semtleri İstanbul’da yaşanacak en güzel semtler ilçeler ve bölgeleri sizler için araştırdık. İstanbul Anadolu Yakasında yaşanacak en güzel yerler ve Avrupa Yakasında yaşanacak en güzel yerler bu yazımızda yer alır. İstanbul’da yaşanacak en güzel yerler semt ve ilçeler hangileri buyurun iyi okumalar.

İstanbul’da Yaşanacak En Güzel Yerler

İstanbul’da yaşanacak en güzel yerler İstanbul Türkiye’de bulunan en büyük şehirlerden biridir. Metropol şehir olan İstanbul yerli ve yabancı birçok turistin ilgi odağıdır. İstanbul’da birçok yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra çalışan okuyan ve memur kesim de bulunmaktadır. Tüm bu meslek gruplarına kucak açan İstanbul ülke de en çok tercih edilen yerleşim yerlerinden biridir. İstanbul’un bu kadar çok tercih edilmesinin en önemli sebepleri hem tarihi hem doğal güzelliklere sahip olması ile birlikte ticaretin turizmin ve sanayinin kalbi konumunda yer almasıdır.

İstanbul'da Yaşanacak En Güzel Yerler İstanbul'un en güzel ilçeleri
İstanbulda yaşanacak en güzel yerler İstanbul’un en güzel ilçeleri

İstanbul’da Yaşanacak En Güzel Semtler Listesi

Asya ile Avrupa arasında bir köprü görevi kuran İstanbul birçok farklı ırktan farklı görüşten insanı bir arada toplamış bir kenttir.  İstanbul yaklaşık yirmi milyon nüfusa ev sahipliği yapıyor. Bu nüfusun  bir kısmı turist olsa da büyük bir kısım da İstanbullu olan insanlardır. Bunların yaşadığı yerlerde hala komşuluk ilişkileri çok iyi eski geleneklerin komşuluk ilişkilerinin yaşandığı yerlerdir. İstanbul’da yaşanacak en güzel yerler, bu semtler hala eski İstanbul ‘ u anımsatmaktadır. İstanbul’da yaşanacak en güzel semtler şu şekilde sıralanabilir.

Kuzguncuk

İstanbul’da yaşanacak en güzel semtlerin başında Kuzguncuk gelir. Her köşesinde nostalji vardır. Kuzguncuk Üsküdar’ a bağlı bir semttir ve birçok dizi ve film çekilen bir semttir. Üsküdar nakliyat bölgesinde yer alan Kuzguncuk sokaklarında dolaşırken sanki bildiğiniz bir yerde dolaşıyor hissine kapılırsınız. Tarih kokan bir semttir ve her köşesinde eskiden kalma konaklar bulunur. Bu konaklar deniz havası ile İstanbul da yaşanacak en güzel semtler arasında yer alır.

Moda

İstanbul da en çok tercih edilen Kadıköy ilçesine bağlı semtlerden bir Moda’ dır. Uzun sahili birbirinden güzel mimari örnekleri ile İstanbul’ da çok uğrak olan yerler arasında yer alır. Sahilinde yürüyüş yapmak  başlı başına bir ayrıcalıktır. Tüm ulaşım olanaklarına oldukça yakın mesafededir. Ayrıca sıcakkanlı halkı mahallelerde sokak hayvanlarına sahip çıkılması bir aile ortamı gibi olan mahalle sakinleri Moda da yaşamak için yeterli sebeplerden sadece bazılarıdır.

Erenköy

Erenköy Kadıköy ilçesine bağlı olan bir semttir. Burası daha eskilerde tamamen köşkler ile kamplı bir semtken şimdilerde nüfus yoğunluğu nedeni ile tamamı apartmanlar ile kaplı bir semt haline gelmiştir. Kadıköy nakliyat bölgesinde yer ala Erenköy evden eve nakliyat semti oldukça nezih bir semttir. Yaş ortalaması yüksek bir kesimin olduğu mahalle ilişkilerinin çok iyi olduğu bir semttir. Birçok yeşil alanları yeşile bürünmüş sokakları görünce hemen taşınmak isteyeceğiniz bir yer olacaktır.

POPÜLER HİZMETLERİMİZ

Feneryolu

İstanbul’ da en çok tercih edilen nezih yerlerden birisi de Feneryolu’ dur. Sahip olduğu onlarca park ve etkinlik alanları ile sıklıkla tercih edilen bir semttir. Feneryolu semtinde ulaşım olanakları oldukça iyidir. Sıcacık bir semttir.

Acıbadem

Acıbadem bir kısmı Üsküdar bir kısmı Kadıköy ilçesine bağlı bir mahalledir. Merkezi bir konuma sahip olduğu için çok fazla tercih edilen semtlerin başında gelir. Acıbadem evden eve nakliyat bölgesi komşuluk ilişkilerinin çok iyi olduğu bu semti yaşamak için tercih edebilirsiniz.

Balat

İstanbul’un kültürel hazinesi olarak bilinen Balat’ta tarihi birçok alan rengârenk evler bulunur. Bu semt UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine eklenmiştir. Balat sosyal aktivitelerin oldukça fazla olduğu canlı bir semttir. İnsanları çok naziktir. Sokaklar cıvıl cıvıldır. Son zamanlar da birçok sinema ve dizi filmine de ev sahipliği yapmıştır.

İstanbul’da Yaşanacak En Güzel Yerler Hakkında Bilgi

İstanbul’da yaşanacak en güzel yerler hakkında ayrıntılı bilgi sunduk. Sizler de kendi koşullarınıza göre en ideal semt ilçeyi tercih edebilir. Buralara taşınmayı düşüne bilirsiniz. Taşınacağınız zaman sigorta sözleşmeli güvenli nakliye hizmeti sunan Evdiz Nakliyat şirketimizi tercih ediniz.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5. İnceleme: 1648

Etiketler:

En İyi İstanbul’da Yaşanacak En Güzel Yerler Firması

En uygun İstanbul’da Yaşanacak En Güzel Yerler fiyatları ile ucuz fiyatlarla taşın.

Fiyat Teklifi Al