En kolay ulaşıma sahip İstanbul semtleri listesi İstanbul’da ulaşımı en kolay semtler hangileri? Trafik ve ulaşım bakımından İstanbul’da oturulası semtler ve ilçeleri sizler için araştırdık. Yazı içeriğinde ayrıntılı bilgi sunulmuştur.

En Kolay Ulaşıma Sahip İstanbul Semtleri

İşe, okula ve sosyal hayata yakın bir eve sahip olmak hayatınızda sahip olabileceğiniz en büyük kolaylıklardan biridir. Üçünün ortasında bir ev bulamıyorsanız, en akıllıcası her yere ulaşımı kolay bir mahalle seçmektir. İstanbul’da her ilçede ulaşım iyi değildir. Örneğin, Sancaktepe’de yaşamayı düşünüyorsanız, her yere ulaşımınız için toplu taşıma aracınız minibüs ve otobüslerden oluşuyor. Bunun dışında şişli, Kadıköy, Beşiktaş, Mecidiyeköy, Bostancı, Üsküdar gibi ilçeler de ise ulaşım olanakları iyidir.

En kolay ulaşıma sahip İstanbul semtleri ilçeleri listesi
En kolay ulaşıma sahip İstanbul semtleri ilçeleri listesi

En Kolay Ulaşıma Sahip İstanbul Semtleri Listesi

En kolay ulaşıma sahip İstanbul semtleri listesi aşağıda sunulmuştur. Ulaşımın en kolay olduğu İstanbul ilçelerini sizler için araştırdık. Trafik yoğunluğu ve ulaşım yolu çeşitliliği bakımından ulaşımın rahat olduğu İstanbul ilçeleri aşağıda listelenmiştir.

Şişli

Şişli, şüphesiz Avrupa’nın en yaşanabilir semtlerinden ve bölgelerinden biridir. Avrupa bölgesinin kalbinde yer alan Şişli nakliyat bölgesi, çevre ilçelere kolay ulaşımı nedeniyle bu semtte ev almak isteyenlerin en çok rağbet ettiği yerlerden biridir. Ayrıca çevredeki çeşitli alışveriş merkezleri, aile restoranları ve sosyal alanlar da ihtiyaçlarınızı karşılamayı kolaylaştırıyor. Diğer bir nokta ise, Şişli’de Avrupa tarzı mimariyle inşa edilmiş eski evlerin de mahalleyi çekici kılan bir diğer özelliğidir. Şişli’de hem satılık hem de kiralık her bütçeye uygun geniş bir ev seçeneği bulunmaktadır. Kozmopolit bir dokuya sahip olan mahalle, köklü geçmişiyle de dikkat çekiyor.

Kadıköy

İstanbul’un Anadolu yakasının en sakin, nezih ve otantik semtlerinden biri olan Kadıköy; Ayrıca erişim kolaylığı ile bilinir. Söğütlü çeşme metro durağının bulunduğu civardaki metroya binerek Anadolu ve Avrupa yakasındaki birçok noktaya kısa sürede ulaşılabilir. Kadıköy’den Avrupa Yakası’ndaki birçok durağa da feribot seferleri var. Martılar ve simit ikilisinin yer aldığı vapurlar edilmiş mahallede demirlenir. Çevredeki bölgelere her şekilde kolayca ulaşabileceğiniz Kadıköy nakliyat bölgesi, her tarza ve bütçeye uygun ev seçenekleri sunuyor. Ayrıca, Kadıköy kozmopolit yapısıyla birçok farklı inanca ve kültüre de ev sahipliği yapmaktadır.

Beşiktaş

Beşiktaş‘ın İstanbul’un ulaşımı kolay bölgeleri arasında olmasının en büyük nedeni Anadolu yakasına dilediğiniz zaman geçebileceğiniz seferler sunmasıdır. Ayrıca Ortaköy, Taksim ve Galata Kulesi’ne yakınlığı bölgeyi popüler bir turistik cazibe merkezi haline getirmektedir. Beşiktaş’ın Etiler nakliyat semtinde açılan lüks restoran ve kafeler, semtin dokusuna zarafet katıyor. Beşiktaş nakliyat bölgesi kiralık ilanları arasında eski binaların yanı sıra yeni projeler de yer alıyor.

POPÜLER HİZMETLERİMİZ

Mecidiyeköy

Mecidiyeköy, İstanbul’un en kolay ulaşılabilen bölgelerinden biridir. Metro, metrobüs ve otobüs hatları ile Avrupa yakası ve Anadolu yakasındaki duraklara kısa sürede kolayca ulaşabilirsiniz. Alışveriş merkezleri, sanat etkinlikleri ve parkları ile gençlerin oldukça rağbet ettiği bu semt, son dönemde yabancı müşterilerin de ilgisini çekiyor. Ayrıca bu semt size metro ve metrobüs ile trafik sorunlarına meydan okuma fırsatı da veriyor.

Bostancı

Bostancı çevresindeki kumsal ve huzurlu çevresi burayı yaşamayı cazip kılan en temel detaylar yer alır. Bir bakıma Bostancı denilince İstanbullular bir kıyı kenti düşünürler. Bunun başlıca nedenlerinden biri de neredeyse denizin dibinde olan bir ilçe olmasıdır. Tüm bu avantajlarının yanında ilçenin büyük ulaşım kolaylığı sunması da bu tercihin sebeplerinden biridir. Kıtalar arası seyahat eden deniz otobüsleri, ada vapurları, sarı minibüsler ve metro hatları ile Bostancı nakliyat bölgesi; en erişilebilir mahallelerden biri haline geldi. Bostancı İskelesi, İstanbul’un birçok yerini kısa sürede görmek isteyenler için büyük bir avantajdır. Bu iskeleden kalkan geziler ile diğer ilçelere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşılabilir. Sakin ve ulaşımı kolay bir bölgede ev arıyorsanız Bostancı’daki evleri de düşünebilirsiniz.

Üsküdar

Üsküdar, Marmaray durakları ve Avrupa yakasına motorlu seferleri ile ulaşım açısından zengin mahallelerden biridir. Kız Kulesi ve kıyı şeridi manzarasına sahip Üsküdar nakliyat bölgesi, aynı zamanda İstanbul’da yaşanabilecek en romantik ve keyifli yerlerden biridir.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5. İnceleme: 1358

Etiketler:

En İyi En Kolay Ulaşıma Sahip İstanbul Semtleri Firması

En uygun En Kolay Ulaşıma Sahip İstanbul Semtleri fiyatları ile ucuz fiyatlarla taşın.

Fiyat Teklifi Al